субота, 27 грудня 2014 р.

Понад 350 років без довення...

Велика теорема Ферма (відома теорема Ферма, остання теорема Ферма) — твердження, що для довільного натурального числа n\geq 3 рівняння x^n+y^n=z^n\!(рівняння Ферма) не має розв´язків у цілих числах \ x, y, z, відмінних від нуля.
Вона була сформульована приблизно в 1637 році французьким математиком П'єром Ферма на берегах книги Діофанта «Арифметика» таким чином: «Неможливо розкласти ні куб на два куби, ні біквадрат на два біквадрати, ні взагалі довільний степінь, більший від квадрата, на два степені з еквівалентним показником. Я відкрив цьому воістину чудове доведення, але ці поля для нього занадто малі».

пʼятниця, 26 грудня 2014 р.

Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру-2015"

Подання заявок на участь у другому етапі конкурсу "Кенгуру" розпочинається у грудні 2014 і триватиме до 15 лютого 2015 року.

Лист щодо врегулювань деяких питань, пов’язаних з організацією та проведенням Всеукраїнського та Міжнародного етапів математичного конкурсу «Кенгуру» в Україні у 2014/15 навчальному році.

Детальну інформацію про умови проведення Конкурсу  висвітлено на сайті www.kangaroo.com.ua. Телефон Організаційного комітету: (032) 240-17-00, e- mail: kangaroo@lpml.com.ua, kangaroo.konkurs@gmail.com.

четвер, 25 грудня 2014 р.

Британський математик вивів формулу ідеальної піци

Відомо, що від форми і розміру піци залежить і її смак. Тому математик з Великобританії Євгенія Ченг вирішила застосувати науковий підхід для визначення оптимального розміру цієї страви.

Намагаючись зрозуміти, що саме робить піцу смачною, математик Євгенія Ченг з Університету Шеффілда створила математичну формулу ідеального розміру цієї страви.

Отримане рівняння розглядає загальний розмір піци, товщину тіста і кількість начинки, що припадає на один укус. Виходячи з отриманих даних, щоб отримати ідеальний смак, велика піца повинна мати тонке тісто, щоб компенсувати велику кількість начинки, а маленька піца потребує більшої товщині тіста. Саме від співвідношення товщини скоринки і начинки залежить різне сприйняття смаку піци.

«Я завжди шукаю нові способи, щоб з'єднати їжу і математику разом, адже це дві мої найулюбленіші речі на світі. Мені подобається, що математика є скрізь , і ми можемо використовувати її, щоб пояснити практично все, що є в цьому світі», - розповіла Ченг.

Нагадаємо, раніше шотландські дієтологи розробили рецепт здорової піци.
За матеріалами Kedem.ru